Bilişim Hukuku Davaları

Bursa bilişim hukuku avukatı

Dijital teknolojiler, geri dönülemez bir şekilde, dünyamızı değiştirerek hayatımızda vazgeçilmez bir yer edindi.

Elbette bu alandaki gelişmeler yaşamımızı kolaylaştırmanın yanında yeni suç tiplerini ve uyuşmazlıkları da ortaya çıkardı. Öyle ki artık ceza hukukunda bilişim suçları adlı bir kategori bulunuyor.

Bursa bilişim suçları ve bilişim hukuku avukatı Demirbaş Hukuk Bürosu olarak, bilişim teknolojilerindeki, gelişmelerin sosyal yaşama ve ekonomiye olan devasa etkilerinin farkındayız. Bu nedenle giderek daha fazla bilişim hukuku alanına eğiliyoruz.

Bilişim hukuku kategorisinde; bilişim suçlarına ilişkin ceza davaları, alan adları ile ilgili haksız rekabet davaları, e-ticaret ve internet ortamındaki faaliyetlerden kaynaklanan fikri ve sınai hak ihlalleri, banka hesaplarının internet korsanlığı yoluyla boşaltılması nedeniyle bankalar aleyhine açılan tazminat davaları, internet ortamında ve sosyal medya uygulamalarında yapılan paylaşımlar nedeniyle oluşan kişilik hakları ihlalleri, kripto para dolandırıcılıkları, dijital cüzdanlar ve kripto para borsaları üzerinden yapılan dolandırıcılık eylemleri gibi konularda uyuşmazlık çözümü ve hukuk danışmanlığı hizmetleri veriyoruz.